ÕNNESTUNUD TALGUD

alt

3.mai talgud Aespal läksid igati korda!

Tulevase kogukonnakeskuse platsi puhastamise talgutele tuli ligikaudu 40 inimest, kõik rõõmsas tujus ja täis teotahet. Ilm oli talguteks täpselt paras - ei liig palav, ei liig külm.

Poolepäevase töö tulemusena võeti maha võsa lasteaia ja kogukonnakeskuse parkla ja sissesõidu alalt, kuhjati kokku mitu oksahunnikut jaanilõkke tarbeks, ning platsilt ja tee äärtest  koguti tonnide viisi prügi. Metsast leiti mitu koormatäit vanu rehve, mis õnneks õnnestus samuti prügilasse ära saata. Kõik puitmaterjal ei lähe aga lõkkesse, osadest jämedamatest palkidest tehti pingid, et  neid kasutada ka jaanipeol istumisalusena. Pingid kulusid ära ka talgupäeval, et vahepeal jalga puhata ja ennast talgusupi ning saiakestega kosutada.

Aespa talgulisi külastas ka vallavanem Heiki Hepner ja pilti tuli valla kroonika jaoks tegema Esne Ernits. Ei suutnud nemadki ära imestada, kui palju töökaid käsi leidub Aespal.

Talgud olid hästi organiseeritud ja kindlasti on hea meel koostehtu üle kõigil. Ka Rakvere Spa kinkekaart leidis lõpuks oma omaniku.

Lisaks kogukonnakeskuse ala puhastamise talgutele olid Teeme Ära lehel registreeritud Aespal veel kahed talgud Kvartsi tee kandis ning prügikoristusega tegelesid ka tublid Lepa tänava elanikud.

Suur-suur aitäh kõigile aespalastele, kes hoolivad oma kodukoha ilusast ümbrusest!

alt

Fotod: Ülle Lepp