MTÜ Aespa Kodu eestvedamisel valmib Aespasse trikiratta rada.

MTÜ Aespa Kodu eestvedamisel on Aespa Pumptrack projekti ehitustöödega jõutud poole peale. Erinevate asjaolude koosmõjul polnud võimalik ehitustöödega alustada enne oktoobrit. Kuna oktoober osutus õige vihmaseks ning novemebris sadas maha paks lumi, siis jõuti ehitustöögega poole peale. Valiminud on ehitusprojekt, rajatud on läbimurre Aespa lasteaia parklast juurdepääsuteele ning liigvee ärajuhtimise kraavid, kooritud on aluspind ja tehtud vajalik tagasitäide õpperajale, ehitatud pumptrack raja profiilid. Aespa pumptrack raja ehitust teostab Hevent Ehitus OÜ. Ehitustööd jätkuvad kevadel 2024, mil toimub raja asfalteerimine, õpperaja ehitus, haljastus ja viimistlus. Projekti ehitus on 85% ulatuses rahastatud Leader meetmest ja 15% omaosaluse kulu katab Kohila Vallavalitsus. Projekti maksumus on kokku ca 120 000 eur.

 

MTÜ aktiveerub taas: uus juhatus

2021.a. oktoobrist asusid MTÜ etteotsa uued juhatuse liikmed Marion Raudsepp ja Eva Lillemaa. Värske energiaga on kavas uuendada Aespa perepargi atraktsioone ja rajada lasteaia juurde vabaaja ja sportimise võimalusi. Samuti jätkab MTÜ piirkonna elanike huvide esindamist Kohila vallas. Oodatud on uued teotahtelised liikmed. Endast ja oma ettepanekutest saab märku anda Marioni meiliaadressile: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

MTÜ tänab senist juhatust tehtud suure töö eest Aespa elu edendamisel.

17.10.2021

Kodukohvikute päev 22.07.2018

 

Kiisa kohvikutepäeva raames avas 22.juulil viieks tunniks uksed ka Aespa perepargi vabaõhukohvik. Eelmise aasta meeldiv elamus kannustas kohviku perenaisi ka tänavu külastajatele head-paremat pakkuma. Müügihitid olid Aespa parim hamburger, pannkoogid, singi-juustu stritsel ja magusad muffinid. Pakuti ka muud soolast-magusat ning kohvi. Kuuma ilmaga said kõik soovijad valada endale maitsevett nii palju kui soovisid.

Külastajad imestasid soodsate hindade üle, kiitsid maitsva toidu eest ning avaldasid soovi, et perepargis võiks olla kohvik tihedamini avatud.

Perepargi kohviku eestvedaja oli Marion ja seda aitasid korraldada Ragne, Kristin, Eva ja nende pereliikmed. Lisaks olid Aespa alevikus avatud kodukohvikud ka Fantaasia ja Rukkilille tänavatel – väga omanäolised ja toredate menüüdega ettevõtmised.

Kutsume perepargi talgutele

 

MTÜ Aespa Kodu sai Raplamaa kohaliku omaalgatuse programmist toetust Aespa perepargi uuendamiseks. Toetuse eest on kavas vanade atraktsioonide eemaldamine ja uute lisamine ning mänguala laiendamine. Tänavu paigaldame laiendatavale alale väikelaste kiige, tulevikus ka teisi atraktsioone. Suuremad traktoritööd on praeguseks tehtud – puid maha võetud, pinnast kooritud ja silendatud. Vanad amortiseerunud kiiged, lõuatõmbe- ja ronimisatraktsioonid on kõrvaldatud. Täidetud ja tasandatud on ka sissepääsud parki ning bussipeatuse ümbrus.

Uute atraktsioonide paigaldamiseks korraldame talgud 9.augusti õhtupoolikul. Paneme üles uued kiiged ja paigaldame pingid. Kõik abilised on oodatud, eriti aga tugevaid mehi, kes aitaksid kiikede konstruktsioone kokku monteerida, valmistada segu ja tugiposte paigaldada, samuti remontida olemasolevaid pinke. 

Projekti vedamise on enda õlgadele võtnud Marion Raudsepp. Suur aitäh!

Ootame kõiki 9.augustil appi pereparki uueks looma!

AESPALASTE MTÜ HAKKAB TAAS AKTIIVSEMALT TEGUTSEMA

Kutsume elanikke MTÜ Aespa Kodu koosolekule neljapäeval, 22.märtsil 2018.a. kell 18-19.30 Hageri rahvamajja. Räägime piirkonna arengutest ja plaanidest ning kavandame ühistegevusi. Aarne annab ülevaate vallavolikogus toimuvast. Tulge ja tooge ka oma ideed lauale.

 

Lähem info:

Ragne (MTÜ Aespa Kodu)

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.